Téma: Hlasujte o Jurance

Na http://www.kohoutovice.org/juranka-achtelky/ jede anketa, zda chcete na Jurance zahrádky či byty.

Re: Hlasujte o Jurance

Dobrý den,

Vaše iniciativa v podstatě shrnula veškeré změny, které nám nový územní plán nabízí na území Kohoutovic, do jednoho pytle a podává námitku ve smyslu rčení: Všechno nové je špatně, ať vše zůstane jak je, tak je to nejlepší!!!
Administrátor této diskuze neměl ani prostudované jednotlivé variantní řešení ÚP zástavby Juranky a již věděl, že nesouhlasí se zástavbou a rychle chce vyjádřit nesouhlas s připojením co nejvíce podpisů.

Jsem občanem Kohoutovic od narození, tedy déle než 30 let. Kohoutovice jsou "zakonzervované". Od roku 1980 se v Kohoutovicích vyjma stavebně technických úprav (zateplení) zdejších paneláků a výstavby Aqua parku VŮBEC NIC, ALE PRANIC (co se týče urbanismu) NEUDÁLO. Nemá ani smysl vyjmenovávat co vše zde chybí...
A pokud bude mladá generace (kterou reprezentují bohužel i tvůrci této iniciativy) uvažovat ve smylu myšlenek prezentovaných na těchto stránkách, NIC SE ZDE DALŠÍCH PATNÁCT LET ANI NEUDĚJE!!!

Dále se zaměřím pouze na rozvoj bydlení - lokalitu Juranka:
Lokalita na Jurance je obrovská šance jak se vypořádat dluhy, které tady 30 let máme z minulého období.
V současné době je využíváno ke svému účelu odhadem cca 30% zahrádek. Ostatní zahrádky leží ladem a z malých malebných boudiček se staly ruiny typu předměstských osad v Albánii či Rumunsku.
Pokud by byla lokalita stavebně zpřístupněna, pochopitelně by vše bylo podmíněno územními studiemi a regulativy.
Nikdo by stávajícím vlastníkům zahrádek nebral možnost pozemky jako zahrádky i nadále využívat.
To, že se jedná o technicky obtížně přístupnou lokalitu nezpochybňuji, ale pokud se zde má něco udít, musí se také někdy začít - DNES.

Co se týče příjezdové komunikace z Libušina údolí - přímo v místě bydlím. Auta tam 30 let jezdí do lesa (24 hodin denně) na nezpevněnou zablácenou neodvodněnou lesní komunikaci a neřízeně znečišťují komunikace a parkovací stání vč. vozidel na celém sídlišti!!!
Doporučuji navštívit osobně - horší už to být nemůže.
Nevidím jediný důvod proč by komunikace neměla být zpevněna, odvodněna a užívána řádně v rámci legislativního rámce s vybudováním chodníku pro pěší.

Nejdůležitějším faktem však pro mne zůstává konstatování:
PRO DALŠÍ ROZVOJ BYDLENÍ V KOHOUTOVICÍCH NEEXISTUJE JINÁ VARIANTA NEŽ JURANKA...?


Pokud podepíšete petici zamezíte tak Kohoutovicícm na dalších min. 15 let v rozvoji a odsunete tento nevyhnutelný rozvoj o dalších 15 let.
Kohoutovice tak zůstanou nadále jen zrekonstruovanou panelákovou zónou umístěnou do krásného prostředí lesů bez nové nabídky kvalitnějšího bydlení a to je pro mne málo.
Zamyslete se prosím.


Butkaj

3

Re: Hlasujte o Jurance

Diskuse pokračuje na http://forum.kohoutovice.org/viewtopic.php?id=3