Téma: (J. Zorník) Komu patří jižní centrum (Brnění.cz)

Jižní centrum, a. s.

Akciová společnost 100% vlastněná městem Brnem, přes kterou město spravuje lukrativní pozemky a prodává je investorům pro realizaci jejich záměrů, viz například prodej Auparku, Getonixu (Karlín Development II) a Dominikánské (Camastro)

Vznikla v roce 1994 převodem části městských pozemků na účelově založenou akciovku. Tento postup bývá obvyklý všude po světě, aby měla akciová společnost volnější ruce při nakládání s pozemky a vše nemuselo procházet přes zastupitelstvo a městský rozpočet.

JCB čile obchoduje s pozemky s firmami, které potřebují zcelit pozemky do logických celků, pořádá nabídková řízení pro developery a jednou za rok představí prezentační video, kterým se prý chlubí na veletrhu v Cannes.

V představenstvu a dozorčí radě JCB, a. s., sedí v současné době představitelé velké koalice.

Představenstvo: Naděžda Křemečková (radní Brno-Slatina místopředsedkyně brněnské ČSSD), Libor Šťástka (starosta Brna-střed, ODS), Jiří Novotný (ČSSD), Ludvík Kadlec (místostarosta Brna-Černovic, člen vedení brněnské ODS), Dušan Pazdírek (ČSSD), Jiří Zorník (místostarosta Brna-Kohoutovic, člen vedení brněnské ODS).

http://www.osbrneni.cz/jizni-centrum/ko … ni-centrum