Téma: Privatizace bytů - popis situace v Kohoutovicích

Viz http://www.kohoutovice.org/privatizace-bytu/

2

Re: Privatizace bytů - popis situace v Kohoutovicích

Dobrý den,

chtěla bych poblahopřát našim úspěšným zastupitelům, že se jim podařilo přeřadit svoje byty mezi doporučené k prodeji!!

Jsou to:

Jitka Bartoníková - Jírovcova 12,  Ing. David Geryk- Voříškova 31, Bc. Jana Hamplová -  Axmanova 8, Jaroslav Kalousek - Voříškova 23, Mgr. Martin Mikš - Pavlovská 27, Dalimil Ospalý - Voříškova 33, Radek Rabušic - Chopinova 5, Pavel Tesař - Axmanova 8.
Kromě pár vyjímek, o kterých nemám informace, už tedy všichni naši zastupitelé bydlí ve svém.

Tak takhle se dělá privatizace v Kohoutovicích!!!

3

dobrý den,
doplnění k bytům zastupitelů:
Pan Macek si taktéž byt koupil - Chopinova 3, to stejné pan Zbytek (Pavlovská 19-21-23), tehdá to udělali, že prodali celé baráky.  Protože se ale v těchto domech dělala nádstavba, nešla privatizace přes město, ale prodávala jednotlivé byty městská část - bohužel zápisy, za kolik to jednotlivým lidem prodali, se nedají dohledat na stránkách magistrátu.

4

Musím poopravit uživatele "Ostrá"...zastupitelka Hamplová bydlí Axmanova 9, abychom jí nekřivdili.. ;-) a také chci doplnit příspěvek Petry, že kupní ceny (při tehdejší privatizaci) by se daly zjistit na katastru ;-) Kupní smlouvy jsou veřejné listiny k nahlédnutí! Je mě z toho všeho na zvracení, napadá mě myšlenka kontaktovat média.... Ikdyby nám nepomohla, za jejich malou ostudu by to stálo. Ne?!

5

mazi napsal:

"...zastupitelka Hamplová bydlí Axmanova 9, abychom jí nekřivdili.. ;-)

Bydliště zastupitelky Hamplové jsem ověřovala z (patrně nepřesného) zdroje - oficiálního webu kohoutovické radnice. Zdroj odkazem uvádím u diskutované informace viz http://www.kohoutovice.org/privatizace-bytu/

6

Ano, zdroj je nepřesný, chybička se vloudila...:-) zastupitelka Hamplová bydlí 100% v "8". Nechápu, proč zastupitelka podává žádost o zařazení do seznamu "doporučených", když ví, že je dům neprodejný?! (nástavba zrealizovaná z dotací přidělených pro občany s nízkými příjmy) Že by záměr ???  Také jsem rozhořčena z toho........, jak p. Zorník po volbách napíše do Kurýra, že v ohledu privatizace cítí jakýsi dluh vůči nám občanům Kohoutovic, a že toto budou v dohledné době řešit a i starosta sdělil, že zavčas dostaneme vědět a rok uběhl, žádný brífink se nekonal,  na místo toho, se dočtu ze zápisu jednání zastupitelstva, že jsou podané žádosti o zařazení domů do seznamu "doporučených" a to domů, kde bydlí zastupitelé. Všechno pěkně potichounku, aby si náhodou někdo nevšiml...Ještě, že jste tu vy, O.s. Pro Kohoutovice :-) a také p. Kalousek z TOPky, kteří jste poslední jednání zastupitelstva v onom bodě zmařili. I když nechápu, proč p. Kalousek bojuje sám proti sobě, také přeci bydlí v obecním, který se bude "zařazovat". Že by konečně spravedlivý činitel? Celkem by mě zajímal názor p. Kalouska na tuto otázku "privatizace" nyní po volbách. V předvolební agitaci pravil, že pokud rozprodat, tak spravedlivě všem.

7

Dobrý den,
to je mi ale velmi zajímavá náhoda, že JEDNOTLIVÉ! domy, kde bydlí místní zastupitelé jdou privatizovat (nyní za zvýhodněných cenových podmínek) a ty ostatní "nejdou", protože.... a teď si domyslete 10 důvodů, které si zastupitelé vytáhnou. Je evidentní, že musí mít nejaké hlubší zájmy (všimné), proč privatizaci neustále oddalují. navíc (zcela v rozporu s předvolebními sliby) a vymlouvají se proč to nejde v návaznosti na výsledky zasedání z 21.9.2011. Je to velmi neetické a vyzívavé vůči občanům, když například sousední Bohunice jsou již celou řadu let z velké části rozprodány.
@ Jana Konečná:
Tímto bych se připojil k návrhu uživatele Mazi k tomu, že by nebylo špatné kontaktovat média a alespoň jim tím znepříjemnit život.

8

Ne všichni zastupitelé bydlí na adresách, které jsou uvedeny na stránkách Kohoutovic. Týká se to například p.Mikše, který se z Pavlovské 27 přestěhoval do jiného bytu. Pavlovská 27 se navíc má podle návrhu rady privatizovat až ve druhé vlně.
Chtěl bych ale upozornit na jednu důležitou věc. V Brně se vedou spory o to, jestli privatizovat či nikoli (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region … -ale-draz/). Brno v minulosti vydalo obligace a nemálo se zadlužilo. Bankám má údajně ručit městským majetkem; nezanedbatelným majetkem je samozřejmě bytový fond. Celá situace kolem privatizace bytů je důsledkem kmotrovského ovládání Brna neuvěřitelnou koalicí ČSSD a ODS, která ovládá nejen velkou radnici, ale i městské části. Když v loňském roce probíhalo koaliční vyjednávání mezi těmito stranami, ne všichni zástupci ODS byli této koalici nakloněni. Smutným hrdinou je dnes náměstek primátora Robert Kotzian. Koalice byla nakonec vyjednána. Překvapí ještě někoho, že pro velkou koalici hlasoval pan Zorník? Přitom i v Kohoutovicích mohla být jiná koalice, než která je zde už několik posledních volebních období.
Ale abych nekřivdil jen těmto dvěma stranám. Proti privatizaci za stávajících podmínek se staví i další strany v kohoutovickém zastupitelstvu.

9

pani Hamplová vkládala příspěvek a pak ho smazala......? Proč? Ráda si přečtu, co má na srdci.

10

Zaujal mě příspěvek pana Mirka. Kdo tedy bydlí na Pavlovské 27 místo pana Mikše? A zdalipak má řádnou nájemní smlouvu?
Kde se dají tyto informace najít?
Taky by mě zajímalo, kolik bytů v Kohoutovicích už bylo zmíněnému zastupiteli přiděleno a za jakých podmínek.
Nehledě na to, kolik opravdu "potřebných" bydlí v obecních nástavbách se státní dotací.
Rodiny s dětmi to jsou jen v malém procentu. Podle jakých kritérií jsou tedy byty přidělovány????Kde jsou napsána a kdo to kontroluje ???
Dále bych chtěla připomenout, že bytový dům Chopinova 5, kde bydlí pan Rabušic, je také vázán zástavním právem - je na něm nástavba se státní dotací. Tento dům byl k prodeji doporučen, zatímco sousední Chopinova 7 za stejných podmínek nikoliv. Ptám se proč?
Na závěr rada  pro zastupitele: Pokud se nechcete dostat do řečí, tak prostě přestaňte podvádět!!!
Vzkaz pro voliče: To koukáte, koho jste si zvolili, co?

Vážená paní Ostrá. Unikla Vám informace o faktu, že tento postup jsem na zasedání Zastupitelstva již dvakrát rozporoval a navíc jste smíchala do sebe 1. i 2. privatizační etapu.

Ostrá napsal:

Dobrý den,

chtěla bych poblahopřát našim úspěšným zastupitelům, že se jim podařilo přeřadit svoje byty mezi doporučené k prodeji!!

Jsou to:

Jitka Bartoníková - Jírovcova 12,  Ing. David Geryk- Voříškova 31, Bc. Jana Hamplová -  Axmanova 8, Jaroslav Kalousek - Voříškova 23, Mgr. Martin Mikš - Pavlovská 27, Dalimil Ospalý - Voříškova 33, Radek Rabušic - Chopinova 5, Pavel Tesař - Axmanova 8.
Kromě pár vyjímek, o kterých nemám informace, už tedy všichni naši zastupitelé bydlí ve svém.

Tak takhle se dělá privatizace v Kohoutovicích!!!

Naposledy upravil: Jaroslav Kalousek (2011-11-22 18:54:54)

12

Vážený pane Kalousku, děkuji Vám za upřesnění. Že Vy si lišáku děláte oko, aby Vás příště nezapomněli zvolit?
A za jakou jste stranu? KDU? Tak to mi stačí!
Co podle Vás  1. a 2. etapa privatizace mění na tom, že budou privatizovat pouze zastupitelé a ostatní ne?
Prosím o vysvětlení.
A také byste mohl připsat systém přidělování obecních bytů pro tzv. sociálně slabé.
Viz tento dotaz:

Dobrý den,
ráda bych věděla, jak je to s přidělováním bytů v naší části? Již 2roky mám na městském úřadě podanou žádost, celé 2roky žiji v bytě na 16m2 společně s 2 dětmi a matkou. Tato situace je pro nás už natolik neúnosná, že jsem nucena přestěhovat se do podnájmu, ve kterém jsou měsíční náklady mnohonásobně vyšší oproti obecnímu bytu. Za celou tu dobu mi nepřišla jiná nabídka, než zaplatit desetitisíce na dluhu bývalého nájemce, těchto nabídek bylo několik (samozřejmě že na byt 1+0, 1+1)... Znamená to tedy, že jsou dlužníky vždy jen nájemci těchto víc než malých bytů a nebo se více pokojové byty přidělují jen mezi rodinu nebo za úplatu? Jak je možné, že si můžu u nájemce pronajmout obecní byt, jak je možné, že v bytě bydlí vzdálená rodina nájemce a on sám bydlí úplně jinde?
Za vaší odpověď předem děkuji Vojtková

Vážená paní Ostrá,

doopravdy mícháte, jak mícháte. I na tomto fóru jste mohla spatřit informaci o mém předvolebním výroku: "Pokud prodat, tak spravedlivě všem." Nediskutuji v tento okamžik o výběru bytů určených k privatizaci, jelikož jako opoziční zastupitel, pro Vaši informaci za stranu TOP09, nemám sílu zvrátit rozhodnutí Rady a potažmo Zastupitelstva. Nemohu však souhlasit a toto jsem projevil na zasedání Zatupitelstva, že dochází k dělení obecních bytů na tři skupiny, a to privatizované teď, potom a do roku 2014 vůbec, a to bez ohledu na to, do které skupiny patřím já. V tomto postupu vidím nedemoktatické, až diskriminační prvky, se kterými se zásadně neztotožňuji.

14

Zajímalo by mě, jaká bude orientační cena standardního 3+1 75m2 bytu při privatizaci po roce 2014, pokud se  privatizace vůbec rozběhne??

Naposledy upravil: iguka (2011-12-30 10:18:49)